Wpis na internetowej giełdzie długów a otrzymanie kredytu w banku

dług

Pytanie: Chcę starać się o kredyt gotówkowy w banku. Mam czysty BIK, nie jestem też wpisany do KRD, do Infomonitor i w ERIF też nie, dobrze zarabiam i nie mam zajęć komorniczych. Jedyny problem to stara niespłacona pożyczka prywatna już dawno zasądzona. Kiedyś była egzekucja prowadzona, bez skutku gdyż wtedy nie miałem pracy i komornik umorzył egzekucję. Wierzyciel wpisał mnie wtedy na internetowa giełdę długów i ten wpis od razu się wyświetla w wyszukiwarkach internetowych po wpisaniu moich danych. I w związku z tym mam do Państwa pytanie, czy banki sprawdzają klientów w internecie?

Porada: Sprawdzanie czy osoba ubiegająca się o kredyt figuruje w wyszukiwarce internetowej (jako dłużnik) prawdopodobnie nie należy do standardu jak chodzi o bankową ocenę zdolności kredytowej / ryzyka kredytowego ale pewności co do tego nie mamy. Dwukrotnie bowiem zdarzyło się, że ktoś podając się telefonicznie za pracownika banku pytał nas o dłużnika figurującego na giełdzie wierzytelności prowadzonej przez nas informując iż osoba ta ubiega się o kredyt. Dwa różne przypadki, dwa różne banki.

Swoją drogą, to skoro ma Pan już niemałe stałe dochody, to sugerowalibyśmy może spłacić ową prywatną pożyczkę wraz z kosztami procesu, gdyż zapewne odsetki rosną i wierzyciel kiedyś może ponownie wystąpić do komornika o egzekucję wyroku, o ile roszczenie nie będzie jeszcze przedawnione: http://kredytkomornik.com.pl/umorzenie-egzekucji-komorniczej-a-dlug/. Czy wystąpi ponownie o egzekucję, tego nie sposób przewidzieć ale jeżeli dowie się o tym, że pana sytuacja finansowa poprawiła się, zapewne nie omieszka tego uczynić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.